Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumu

        Kurumumuz Bolu il merkezi sınırları içerisinde, D-100 Karayolu Ankara istikametinde ve Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu ve Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuyla aynı kampüs alanı içerisindedir. 

        Kurumumuz 2012 yılında Bolu T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak tek müdürlük olarak kurulmuş, 2018 yılında Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumu olarak ayrı müdürlük haline gelmiştir.

        Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumumuz 240 hükümlü kapasiteli olup artırılmış kapasitesiyle 480 hükümlü barındırmaktadır. Kurumumuzda bu hükümlülerin ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde sağlık servisi, psikososyal servis, eğitim birimi ile mutfak, çamaşırhane, berber, mescit ve kantin gibi hizmet birimleri ve kütüphane futbol volyebol sahası, çok amaçlı salon vb sosyal aktivite alanları mevcuttur.

        Bunun yanısıra kurum mutfağı ile Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu ve Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun yemek ihtiyacı da karşılanmaktadır. Ayrıca kurumumuz bünyesinde bulunan ısıtma sistemi, su sistemi, trafo ve jenaratör sistemi Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunun da ihtiyacını karşılamaktadır. Kurumumuz İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren unlu mamüller atölyesi kurumumuzun yanısıra Bolu F Tipi Yüksek Güvenlikli Ceza İnfaz Kurumu, Bolu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ve Düzce T Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumunun ekmek ve diğer unlu mamüller ihtiyacını karşılamaktadır.

        Bolu Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğü bünyesinde mobilya atölyesi, park ve bahçe mobilyaları atölyesi, demir atölyesi, sedef atölyesi, unlu mamüller atölyesi, terzihane, kantin, çay ocakları ve temizlik iş kollarını barındırmaktadır.

  Adres

  Kuruçay Mah. Şehit Ümit Çetingöz Sk. No:38 14030 Merkez/BOLU

  Telefon

  0 (374) 245 11 00 - 12 00

  Faks 0 (374) 215 10 63

  E-Posta

  bolu.acikisaretadalet.gov.tr